наружная реклама
Просмотров:  
Пост был изменен: 23 Жовтня, 2019

Автор: Юлия Гусленко

Підсумки трьох кварталів 2019 року – динаміка зовнішньої реклами

PRIME Group проаналізувала динаміку ринку зовнішньої реклами на підставі результатів дослідження DOORS Consulting. Дані охоплюють період трьох кварталів 2019 року.

Обсяги інвентарю

У дослідженні порівнювалися перші три квартали 2018 року і аналогічний період 2019 року. Кількість інвентарю скоротилося на 6% при чому така статистика торкнулась всіх форматів.

Таке явище багато в чому стало наслідком скорочення рекламних конструкцій в Києві і Дніпрі. Якщо проаналізувати ситуацію безпосередньо в цих містах, то за цей час там стало на цілих 19% менше конструкцій. Конкретно у Києві призм 3х6 зменшилося на 32%, а сітілайтів 1,2х1,8 – на 29%. Аналогічні конструкції в Дніпрі скоротилися на 20% і 41% відповідно.

Для компенсації демонтованих конструкцій збільшили кількість скролів. Наприклад установок площею приблизно 8м² стало більше на 63% у Києві і на 30% в Дніпрі. Кількість конструкцій поменше – скролів сіті-формату з розмірами 1,2х1,8 в Києві збільшили на 67%.

У Харкові рекламних конструкцій стало більше на 8%. Це торкнулося всіх форматів, а особливо з форматом 3х6 – на 12% більше, а також скролів 8м² – на 11%. Подібна ситуація і у Львові. Там стало на 67% більше динамічних носіїв з форматом 8м², а сіті-формат став на 33% частіше зустрічатися на вулицях міста.
Зміни торкнулися не тільки самих конструкцій, але і їх власників.

Встановлюють все більше сучасних зупинок громадського транспорту з можливостями розміщення реклами. Збільшується і кількість рекламоносіїв digital формату.

Зайнятість інвентарю

Крім зменшення кількості конструкцій, дещо знизилася і їх зайнятість. В середньому на 6% по всій країні. Найбільше на спад пішли конструкції в Києві – на 12% менше і в Дніпрі – на 15%.

Причиною такої ситуації була зміна самих конструкцій – звичний формат 3х6 зменшили, а на його місце поставили більше скролів і Діджитал носіїв. Це вимагає певної адаптації клієнтів до подібної зміни конструкцій.

Найбільше конструкцій розпродали в Одесі та Запоріжжі. Це явні лідери в списку ТОП-6 міст по рекламі. Це можна обґрунтувати тим, що в цих містах ситуація з інвентарем змінилася значно менше, ніж в інших містах.

В області і обласних центрах був мінімальний відсоток зміни. Левову частку від розміщення зайняли політичні повідомлення – президентські вибори і вибори керівництва місцевих державних структур.

Найпопулярніші рекламні категорії

Всупереч змін, загальний обсяг ринку зовнішньої реклами став більше на 17%, якщо порівнювати з тим же періодом минулого року. Перед виборами був явний бум політичної реклами (+ 257%), але, власне кажучи, цього і слід було очікувати. Передвиборчі агітації і політичні гасла зайняли в цьому році аж 16,5% від усієї реклами. Незважаючи на подібний сплеск, однозначним лідером залишається категорія «Торгівлі» – 20,3% від усього обсягу. Більш того, рекламні бюджети цієї сфери зросли на 3% у порівнянні з минулим роком.

На третьому місці опинилася «Нерухомість». Хоча обсяг розміщення і виріс на 1%, загальна частка реклами цієї категорії знизилася з минулого року з 15,5% до 13,4%. Це пов’язано з все тим же політичним сплеском. Справа в тому, що найбільше така реклама розміщується в містах, а в зв’язку з передвиборчою кампанією і зльотом політичної активності, останні перейняли значний відсоток рекламних майданчиків.
Активніше стали розміщувати оголошення наступних категорій – «Транспорт» на 77% більше, «Кондитерські вироби» на 45%, «Розваги» на 25%.

Найбільші рекламодавці

Якщо оцінити ТОП-30 по рекламодавцям, то 12 з 30 – політичні. Це легко пояснюється минулими виборами. Слід зауважити, що в минулому році більшість таких рекламодавців взагалі не розміщувалися.
Щоб не плутатися тимчасовим політичним сплеском, розглянемо безпосередньо комерційних рекламодавців.

Явними лідерами списку виступають «Епіцентр» і «Sport Life». Збільшилися обсяги розміщення у будівельній компанії «Ріел» (на 86%), що дозволило їй посісти третє місце. Завдяки такому приросту вони впевнено обійшли «Fozzy Group», залишивши їх на 4-му місці.

На 5-му місці опинився популярний оператор мобільного зв’язку – «Vodafone» зі збільшенням оборотів на 56%. Ще один оператор – «Lifecell» наростив обсяг розміщення на 46%, що дозволило йому зайняти 15-е місце в рейтингу.

Варто відзначити вражаюче збільшення обертів «Альфа-Банку» (+ 1554%). Це дозволило їм увірватися в ТОП-30 і навіть зайняти 13-е місце в рейтингу.

Серед представників нерухомості наростили обороти «KAN Development» (+ 5%) і «Інтеграл-Буд» (+ 20%). Популярний «Укрбуд» навпаки дещо зменшив оберти реклами – на 21% скромніше.

Висновок

Незважаючи на те, що не всі ще звикли до змін в світі зовнішньої реклами, ці носії продовжують користуватися попитом. Багато рекламодавців збільшують оберти і вкладають у рекламу все більше, що дозволяє цій індустрії розвиватися і ставати більш цікавою і презентабельною.
Нехай ваша реклама працює на вас!

Иконка - стоимость

Цена

Длительные и прочные отношения с собственниками бордов позволяют нам предоставить лучшую цену для наших клиентов

Иконка - опыт

Опыт

К подбору плоскостей мы подходим очень тщательно, отбирая самые лучшие «рабочие» плоскости для наших клиентов

Иконка - охват

Охват

Широкая база плоскостей позволяет разместить вашу рекламу на плоскости в любой точке Украины, тем самым максимально создать эффект присутствия вашего бренда

Иконка - гарантии

Гарантии

Работа по договору и с соблюдением всех правил позволяет нам уберечь клиента от неприятных последствий нелегального размещения

Иконка - один подрядчик

Один подрядчик

Общение с 1 менеджером нашего агентства позволяет минимизировать ваши временные затраты на переговоры с несколькими операторами

Иконка - быстрая подборка

Подбока за 1 час

Подборка нужна с сегодня на сегодня? Легко!